A 30 éves férfi a rendőrségi kihallgatásán beismerte, hogy a gyűjtött maradványokból ételeket készített és fogyasztott. A bíróság az ügy súlyossága miatt elrendelte a férfi bűnügyi felügyeletét.
A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozói emberi test tiltott felhasználásával gyanúsítanak egy 30 éves budapesti férfit, aki a gyanú szerint beteghordozóként dolgozott egy fővárosi kórházban.
A férfit múlt szerdán, Budapest II. kerületében fogták el, majd a hozzá köthető ingatlanokban és az autójában is kutatást tartottak. A bíróság elrendelte a bűnügyi felügyeletét – közölte a Police.hu.
A helyszíneken preparált emberi arc, arcbőr, bőröndben tárolt csontok, egy komplett alsó lábszár, agy, kézfej, valamint több koponya is előkerült.
Egy befőttesüvegben egy szívet is találtak, amelyről igazságügyi szakértő fogja megállapítani, hogy emberi vagy állati eredetű-e. A rendőrök lefoglalták a férfi számítógépeit, telefonjait és adathordozóit is.
A férfi a kihallgatása során beismerő vallomást tett. A rendőrség szerint arról beszélt, hogy különösen vonzódik az emberi maradványokhoz, és ezekből ételeket is készített, majd fogyasztott.
A gyanú szerint a férfi két fő forrásból jutott a maradványokhoz. Egyrészt a munkahelyén, egy budapesti kórházban fért hozzá holttestekhez, másrészt Szlovákiában és Magyarországon elhagyatott temetőkben ásott ki holttesteket.
Szenvedélyéről a jelek szerint nyíltan beszélt, családtagjai és barátai is tudtak róla, sőt, fotókat is készített a gyűjteményéről.
A nyomozás most azzal folytatódik, hogy a szakértők minden lefoglalt maradványt megvizsgálnak, hogy pontosan beazonosítsák, melyik testrész honnan származik. Az eredményektől függően nem kizárt, hogy a férfi terhére rótt bűncselekmények köre a jövőben bővülni fog.
